O nás

Život s vůní dřeva

Jmenuji se Marek Matějek a jsem zakladatelem společnosti Krovservis. Záchrana a preventivní údržba dřevěných konstrukcí, zejména pak historických a památkově hodnotných staveb není jen mou prací, která mě těší a naplňuje, ale mým celoživotním posláním.

Dřevo je materiál, který mě provází od malička. Od prvních okamžiků jsem miloval úžasnou vůni dřeva a obdivoval zručnost, s jakou můj dědeček vyráběl dřevěné nástroje a hračky.

Chráníme hodnoty

Soustředím kolem sebe skupinu stejně smýšlejících lidí, tesařů, specialistů na diagnostiku dřevěných konstrukcí, zkrátka těch, pro než není poctivá práce bezobsažnou frází. Společně chceme přispět k tomu, že se vlastníci staveb naučí vnímat a porozumět jedinečnosti a hodnotám vzácného dědictví v podobě dřevěných historických konstrukcí, budou o ně pečovat jako řádní hospodáři a v dobrém stavu je předají svým nástupcům. Při pravidelné údržbě mohou tyto konstrukce ve skvělém stavu přetrvat a sloužit věky a žádná novodobá náhražka se jim nevyrovná.

Žijeme dřevem 

Sdílíme s tímto vzácným materiálem jeho základní vlastnost - houževnatost. Nejsme ale žádní „neotesanci“. Jednáme profesionálně, kultivovaně, rychle a s ohledem na snížení nákladů investora. Aplikujeme optimální řešení a postupy. Soustavné vzdělávání společně s mnohaletou praxí nám dává nadhled a smysl pro precizní vědeckou i řemeslnou práci. Každý detail při údržbě, ochraně a ošetření krovů vnímáme v širších souvislostech. V naší práci se snoubí úcta k tradicím, hodnotám a fortelu našich předků s šetrnou aplikací moderních technologií. Působíme na celém území České i Slovenské republiky.